Strona główna

Sukcesy 2008/2009

WYCHOWANIE FIZYCZNE

I miejsce w Mistrzostwach Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców (8.06.2009r.)

II miejsce w Mistrzostwach Gminy Sośnicowice w Futsalu (27.03.2009r.)

III miejsce w Mistrzostwach Gminy Sośnicowice w Piłce Nożnej-pięcioosobowej (29.09.2008r.)

MUZYKA

MAREK PIKUŁA z klasy piątej zajął drugie miejsce w konkursie “Śpiewaj z Hugo”

RELIGIA

MAGDALENA ŚLEDZIŃSKA  - uczennica klasa 6 zajęła 3 miejsce w IX edycji Konkursu

Plastycznego o Tematyce Religijnej GLORIA IN EXCELSIS DEO  pt. BYDLĘTA KLĘKAJĄ, CUDA OGŁASZAJĄ.

Weronika Staneczek - uczennica klasy 5 otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

JĘZYK NIEMIECKI

Kl. 4

Dominik Biwo zajął 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Dagmara Pieczka zajęła  6 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Damian Kubieniec   zajął  20  miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Klasa 5.

Weronika Staneczek   zajęła  5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”, oraz 8 miejsce w  Wojewódzkim konkursie z języka niemieckiego „ Der Globus” w Raciborzu.

Claudia Polaczek zajęła  5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Markus Charyton zajął 8  miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Martin Drost zajął   15   miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Szymon Puszer   zajął   16   miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Marek Pikuła zajął   18   miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus” oraz został laureatem konkursu „ Meine Freizeit”  -„ Mój czas wolny”.

Sandra Sołtysek zajęła  23  miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”

Klasa 6.

Dawid Juraszek zajął   11   miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus’’

JĘZYK ANGIELSKI

W Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego "The Globe" - Magdalena Forenda (kl VI) – została finalistką

W Konkursie z Języka Angielskiego "Mistrz Poziomu Podstawowego" w Knurowie - Magdalena Forenda zajęła 7 miejsce

W III Edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego uczniowie zajęli miejsca:
- w kategorii klas IV: Dominik Biwo – II miejsce
- w kategorii klas V: Marek Pikuła - I miejsce, Agnieszka Matczuk - II miejsce, Sandra Sołtysek - wyróżnienie
- w kategorii klas VI: Joanna Jamróz - I miejsce, Magdalena Forenda - II miejsce.

TECHNIKA

W powiatowym turnieju „Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” organizowanym w Gimnazjum w Sośnicowicach (16.04.2009r) drużyna w składzie:Kocur Sandra – klasa V, Pikuła Marek – klasa V, Staneczek Weronika – klasa V  zajęła IV miejsce.

W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych w OSP Smolnica  ( 17.IV.2009r) w grupie szkół podstawowych:

I miejsce zajął – Kowal Tomek – klasa VI

II miejsce zajął – Faber Tomek – klasa VI

III miejsce zajął – Jacyszyn Denis – klasa VI

Tym samym uzyskali oni  prawo startu w II etapie eliminacji powiatowych

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom 2009”,który odbył się dnia 29.04.2009r w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowicach.

I miejsce zajął – Jacyszyn Denis

III miejsce – Tomek Faber

W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanym W OSP Smolnica (17.IV.2009r) w grupie szkół podstawowych :

w klasach I-III

III miejsce zajął – Nierychło Sebastian – klasa I

w klasach IV- VI

I miejsce zajęła – Polaczek Claudia – klasa V

III miejsce zajął – Pikuła Marek – klasa V

Zajęcie I miejsca przez ucznia klasy V –Marka Pikuła w Międzyszkolnym Konkursie Religijno-Informatycznym  ,,Rok Świętego Pawła".

III miejsce w Konkursie Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice ,,Bądź widoczny na drodze" zajął uczeń klasy V – Marek Pikuła