Sukcesy 2008/2009
WYCHOWANIE FIZYCZNE
I miejsce w Mistrzostwach Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców (8.06.2009r.)
II miejsce w Mistrzostwach Gminy Sośnicowice w Futsalu (27.03.2009r.)
III miejsce w Mistrzostwach Gminy Sośnicowice w Piłce Nożnej-pięcioosobowej (29.09.2008r.)
MUZYKA
MAREK PIKUŁA z klasy piątej zajął drugie miejsce w konkursie “Śpiewaj z Hugo”
RELIGIA
MAGDALENA ŚLEDZIŃSKA - uczennica klasa 6 zajęła 3 miejsce w IX edycji Konkursu
Plastycznego o Tematyce Religijnej GLORIA IN EXCELSIS DEO pt. BYDLĘTA KLĘKAJĄ, CUDA OGŁASZAJĄ.
Weronika Staneczek - uczennica klasy 5 otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.
JĘZYK NIEMIECKI
Kl. 4
Dominik Biwo zajął 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Dagmara Pieczka zajęła 6 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Damian Kubieniec zajął 20 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Klasa 5.
Weronika Staneczek zajęła 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”, oraz 8 miejsce w Wojewódzkim konkursie z języka niemieckiego „ Der Globus” w Raciborzu.
Claudia Polaczek zajęła 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Markus Charyton zajął 8 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Martin Drost zajął 15 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Szymon Puszer zajął 16 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Marek Pikuła zajął 18 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus” oraz został laureatem konkursu „ Meine Freizeit” -„ Mój czas wolny”.
Sandra Sołtysek zajęła 23 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus”
Klasa 6.
Dawid Juraszek zajął 11 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego „Olimpus’’
JĘZYK ANGIELSKI
W Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego "The Globe" - Magdalena Forenda (kl VI) – została finalistką
W Konkursie z Języka Angielskiego "Mistrz Poziomu Podstawowego" w Knurowie - Magdalena Forenda zajęła 7 miejsce
W III Edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego uczniowie zajęli miejsca:
- w kategorii klas IV: Dominik Biwo – II miejsce
- w kategorii klas V: Marek Pikuła - I miejsce, Agnieszka Matczuk - II miejsce, Sandra Sołtysek - wyróżnienie
- w kategorii klas VI: Joanna Jamróz - I miejsce, Magdalena Forenda - II miejsce.
- w kategorii klas VI: Joanna Jamróz - I miejsce, Magdalena Forenda - II miejsce.
TECHNIKA
W powiatowym turnieju „Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” organizowanym w Gimnazjum w Sośnicowicach (16.04.2009r) drużyna w składzie:Kocur Sandra – klasa V, Pikuła Marek – klasa V, Staneczek Weronika – klasa V zajęła IV miejsce.
W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych w OSP Smolnica ( 17.IV.2009r) w grupie szkół podstawowych:
I miejsce zajął – Kowal Tomek – klasa VI
II miejsce zajął – Faber Tomek – klasa VI
III miejsce zajął – Jacyszyn Denis – klasa VI
Tym samym uzyskali oni prawo startu w II etapie eliminacji powiatowych
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom 2009”,który odbył się dnia 29.04.2009r w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowicach.
I miejsce zajął – Jacyszyn Denis
III miejsce – Tomek Faber
W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanym W OSP Smolnica (17.IV.2009r) w grupie szkół podstawowych :
w klasach I-III
III miejsce zajął – Nierychło Sebastian – klasa I
w klasach IV- VI
I miejsce zajęła – Polaczek Claudia – klasa V
III miejsce zajął – Pikuła Marek – klasa V
Zajęcie I miejsca przez ucznia klasy V –Marka Pikuła w Międzyszkolnym Konkursie Religijno-Informatycznym ,,Rok Świętego Pawła".
III miejsce w Konkursie Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice ,,Bądź widoczny na drodze" zajął uczeń klasy V – Marek Pikuła